Schudnięcie z brzucha nie jest łatwe. Jeśli jednak denerwują Cię fałdki tłuszczu w okolicy talii, podejmij z nami wyzwanie i zastosuj kurację polecaną przez ekspertów. Przez miesiąc codziennie pij 2 litry wody, unikaj cukru i stosuj domowe zabiegi według naszego planu. Dodaj do tego odpowiednią dietę i proste ćwiczenia. Efekt będzie zaskakujący!
Spis treści
Tak zwana oponka tłuszczu w okolicy talii to zmora wielu z nas. Wśród możliwych przyczyn wymienia się nieodpowiednią dietę, brak ruchu oraz niewłaściwą gospodarkę hormonalną. Powstawaniu boczków sprzyja też spożywanie alkoholu i papierosów. Tłuszcz odkłada się także w wyniku zmian w okresie menopauzy. Słowem – przyczyny mogą być bardzo różne. Na szczęście jest też wiele sposobów, by oponkę zwalczyć! Pomogą w tym: octowa wcierka, zimny prysznic z peelingiem, rozgrzewający okład, domowy masaż, który działa jak endermologia. Zobacz, na czym polegają domowe zabiegi odchudzające brzuch i jak je stosować.
Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha to problem kobiet, szczególnie w wieku okołomenopauzalnym. Przyczyną jest niedobór estrogenów i wysoki poziom kortyzolu. Tłuszcz trzewny to problem estetyczny i zdrowotny – może prowadzić do insulinooporności, nadciśnienia, zakrzepicy. Oponka zmniejszy się lub zniknie, jeśli zadziałasz wielotorowo.
Wygładzające witaminy, spalające tkankę tłuszczową kwasy, ochronne przeciwutleniacze. To nie skład drogiego kremu ujędrniającego, tylko octu jabłkowego! Wcierany w skórę codziennie zdziała cuda!
Nie martw się intensywnym zapachem octu. Uleci, gdy tylko płyn wyschnie na skórze.
Regularny peeling imbirowy to podstawa skutecznej kuracji wyszczuplającej. Tylko dobrze oczyszczona, lepiej ukrwiona skóra przyjmie składniki kosmetyków, które mają redukować tkankę tłuszczową.
Maska z kawy i cynamonu zawiera aktywne substancje, które rozbiją komórki tłuszczowe zgromadzone pod skórą.
Tłuszczyk pod skórą bardzo lubi... spokój. Aby się go pozbyć, trzeba go więc mocno rozmasować. To ułatwi przepływ limfie, usunie obrzęki i rozbije grudki tłuszczowe.
Jeśli śpisz po 4-5 godzin na dobę, organizm potrzebuje więcej energii, łatwiej więc sięgasz po przekąski i tyjesz – w pierwszej kolejności w okolicach brzucha, co udowodnili naukowcy.
To wymaga unoszenia i obniżania dolnych żeber (a nie wypychania brzucha) oraz napinania mięśni brzucha.
Aby zrzucić brzuch, jedz często (5-6 posiłków o stałych porach, bo organizm lubi rutynę), ale małe porcje. Unikaj głodówek. Nie jedz przed snem.
Niestety bez ćwiczeń osiągnięcie oczekiwanym rezultatów jest prawie niemożliwe, albo przynajmniej bardzo utrudnione. Na szczęście te ćwiczenia nie są trudne. Wystarczy, że będziesz im poświęcać kilkanaście minut dziennie, a z czasem będziesz wydłużać czas treningu.
Wchodź po schodach, spaceruj, napinając brzuch. Obok proponujemy ćwiczenia angażujące wszystkie mięśnie brzucha: proste, poprzeczne (najgłębsze), wewnętrzne i skośne zewnętrzne (boki).
Połóż się na brzuchu. Zegnij ręce w łokciach pod kątem prostym, by barki były na linii łokci. Podnieś tułów, zrób wydech, napnij brzuch, oprzyj ciało na przedramionach i palcach. Wytrzymaj 10 sekund, odpocznij, powtórz. Tylko dla osób ze zdrowym kręgosłupem.
Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, stopy ułóż płasko na podłodze. Dłonie przyłóż do skroni. Napinając mocno mięśnie brzucha (robiąc wydech), przyciągnij prawe kolano do lewego łokcia, jednocześnie prostując lewą nogę. Wytrzymaj 1-2 sekundy. Wróć do pozycji wyjściowej, zmień nogę.
Usiądź na macie, nogi zegnij lekko w kolanach, złącz stopy, plecy lekko odchyl do tyłu. Chwyć w dłonie piłkę i wykonując wydech i mocno napinając mięśnie brzucha zrób skręt i przenieś piłkę z jednej strony na drugą, kierując ją ku ziemi. Wzrokiem śledź piłkę. Trzymaj szybkie tempo. Powtórz 10 razy w 2-3 seriach.
Połóż się na macie, nogi ugnij w kolanach, stopy rozstaw na szerokość barków, ramiona ułóż wzdłuż tułowia, brodę przyklej do klatki piersiowej. Odrywając łopatki od maty, wykonując wydech i mocno napinając brzuch, zegnij tułów i sięgnij prawą dłonią do prawej kostki. Wytrzymaj 1-2 sek., wróć do pozycji wyjściowej, robiąc wdech. Powtórz ćwiczenie na drugą stronę. Zrób 10 razy w seriach.
Połóż się na plecach. Nogi ugnij w kolanach, stopy oprzyj na podłodze, dłonie ułóż na głowie (ale ich nie splataj). Zrób wdech, a następnie na wydechu, napnij mocno mięśnie brzucha i unieś łopatki kilka centymetrów nad ziemię, wytrzymaj 1-2 sekundy. Z wdechem opuść tułów do pozycji wyjściowej. Nie odrywaj kręgosłupa od podłoża. Patrz przed siebie. Powtórz 15 razy w 3 seriach.