Codzienny masaż twarzy odejmuje lat – dzięki niemu skóra jest lepiej odżywiona, bardziej jędrna, wygładzona. Podpowiadamy, jak przygotować twarz do masażu, jakich użyć olejków i kremów w zależności od rodzaju cery, w jaki sposób masować czoło i policzki, a jak skórę wokół oczu. Dowiesz się też, w jaki sposób wykonać skuteczny masaż przy pomocy rollera.
Masaż działa jak lifting: napina owal twarzy, likwiduje „chomiki” (opadające policzki), pomaga pozbyć się z szyi tzw. naszyjników Wenus oraz podnosi górną powiekę. Poza tym: rozjaśnia skórę, zwęża pory, likwiduje drobne niedoskonałości (krostki, grudki itp.). Twarz już po miesiącu regularnego masowani wygląda jak po długim urlopie – jest wypoczęta, rozpromieniona, gładsza i rozluźniona. Słowem – młodsza.
W internecie, a zwłaszcza na Instagramie, aż huczy od wyznań, jakie rewelacyjne efekty daje systematyczny masaż twarzy. Kobiety w wieku od 20 do 70 lat pokazują, jak go wykonać, i opowiadają, co takie regularne „głaskanie” twarzy daje.
Wystarczy tylko 5 minut masażu twarzy dziennie.
Przedmiotem największego pożądania są rollery z zielonego jadeitu (od 50 zł wzwyż). Podobno masowanie nim twarzy to czysta przyjemność. Przed zabiegiem należy roller dobrze schłodzić w lodówce (1-2 godziny), bo zimny daje lepsze efekty.
Można również kupić rollery z czarnego obsydianu lub różowego kwarcu. Kosztują ok. 70 zł.
Jeśli nie masz rollera, a uważasz, że lepszy efekt da wykonywanie masażu za pomocą jakiegoś przyrządu – użyj zwykłej łyżeczki do herbaty. Też potrzymaj ją w lodówce, aby była bardzo zimna. Zabieg wykonuj jej wypukłą częścią. Daje taki sam efekt, jak zastosowanie luksusowego rollera, bo w tym zabiegu ważna jest systematyczność, a nie gadżet, którym go wykonujesz.
Starannie oczyść twarz z brudu, makijażu i kremu do pielęgnacji. Nawet gdy używasz mleczka lub płynu micelarnego, na koniec przemyj ją letnią wodą.
Dopiero wtedy skóra przygotowana jest do zabiegu. Masaż możesz zrobić na sucho. Albo nałożyć na czystą twarz grubą warstwę dobrego kremu regenerującego bądź olejku.
Masaż: „Lwie” bruzdy (między brwiami) rozmasuj opuszkami palców wskazujących, od dołu ku górze. Następnie dłońmi, ruchami głaszczącymi, wygładzaj czoło od środka ku skroniom. Każdy gest powtórz kilka razy.
Pielęgnacja: Na głębokie, pionowe i poziome, bruzdy mimiczne na czole najskuteczniej zadziała kosmetyk imitujący działanie botoksu, np. z neuropeptydem biomimetycznym. Rozluźni napięcie mięśni, wygładzi zmarszczki. Znajdziesz go w kremach ochronnych na dzień i w regenerujących na noc.
Masaż: Palcami wskazującymi masuj oczy okrężnym ruchem. Najpierw górną ną powiekę, od wewnętrznego kącika ku zewnętrznemu, i dolną, od zewnętrznego kącika do wewnętrznego. Potem stosuj kilkusekundowy ucisk 1-2 cm od zewnętrznych kącików oczu.
Pielęgnacja: Na dzień nakładaj lekkie kremy lub żele nawilżające z olejkami roślinny- mi lub kwasem hialuronowym oraz z peptydami rozluźniającymi mięśnie (wygładzą kurze łapki). Na noc stosuj preparaty z witaminą C lub retinolem – usprawnią krążenie krwi i limfy, zapobiegną workom pod oczami. Krem odmładzający, poprawia napięcie skóry
Masaż: Palcem wskazującym i kciukiem delikatnie przyszczypuj skórę na linii żuchwy (od brody ku uszom). Lekko oklepuj podbródek wierzchem dłoni (raz lewej, raz prawej). Powtórz masaż 2-3 razy.
Pielęgnacja: jeśli chcesz się długo cieszyć idealnym owalem twarzy, sięgaj po koktajle liftingujące nowej generacji. mają nowoczesne formuły, np. ciekłokrystaliczne, które potęgują działanie kosmetyku. łączą technologię z naturalnym działaniem składników pielęgnujących, takich jak algi morskie, kolagen, woda termalna, miedź. dodatek witamin – np. odmładzającej witaminy e czy antyrodnikowej witaminy C – wzmocni ujędrniająco-liftingujące działanie kosmetyku.
Masaż: Środkowymi i wskazującymi palcami masuj skórę wokół ust – zaczynając pośrodku (nad i pod wargami), przesuwaj się ku kącikom. Powtarzaj (kilkakrotnie) ciąg samogłosek: a, o, i, e, u, y, starając się przy tym mocno rozciągać wargi.
Pielęgnacja: usta otacza delikatna, cienka skóra podatna na ruchy mimiczne. Największy problem to „marionetki”, czyli bruzdki w kącikach warg oraz prostopadłe, drobne zmarszczki (tzw. słoneczko) – częsty skutek palenia papierosów i picia napojów przez słomkę. dbaj o skórę okalającą usta, stosując rano i wieczorem krem ujędrniająco-nawilżający (z kolagenem, aloesem, olejkami) oraz o nie same – pielęgnuj balsamem na bazie odżywczych maseł roślinnych.
Prosty zabieg z olejem jest jednocześnie detoksem dla skóry, maską nawilżającą i kojącym kompresem. Odmładzający masaż twarzy pomoże też zasnąć.
Z nasion czarnuszki od wieków wytwarza się olej, który dobroczynnie wpływa na cerę dojrzałą (wygładza zmarszczki, zapobiega wiotczeniu). Posłuży też trądzikowej (przyspiesza gojenie zmian, walczy z niedoskonałościami). Można go stosować również na skórę głowy (hamuje wypadanie włosów, działa przeciwłupieżowo).
Do cery normalnej
Dzięki bogactwu nienasyconych kwasów tłuszczowych, karotenoidów, polifenoli oraz wit. E – olej arganowy jest idealnym kosmetykiem do pielęgnacji cery o zróżnicowanych potrzebach. Naturalne przeciwutleniacze chronią ją przed wolnymi rodnikami, opóźniając starzenie. Wcierany systematycznie w paznokcie i włosy, wzmacnia je.
Do cery suchej i dojrzałej
Olej awokado i oliwę z oliwek pokocha sucha, skłonna do tworzenia się zmarszczek skóra. Te naturalne tłuszcze zapewniają jej odpowiedni poziom nawilżenia i przywracają jędrność. Sprawdzą się także w pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do łuszczenia się. Można też wcierać je we włosy – szybko przywrócą im blask.