Maseczki z kwasami to jednocześnie peeling enzymatyczny, który łagodnie usuwa martwy naskórek oraz kosmetyk ujędrniający, odżywczy, wygładzający lub rozjaśniający. To sprawi także, że skóra lepiej przyjmie inne preparaty pielęgnujące.
Domowe maseczki z kwasami owocowymi polecane są szczególnie skórze, która straciła blask, pojawiły się na niej przebarwienia i drobne zmarszczki.
Maseczki z kwasami najbezpieczniej jest stosować wtedy, kiedy nie ma jeszcze zbyt wiele słońca, czyli wczesną wiosną, jesienią. Skóra po nich jest wrażliwsza na promienie UV – latem mogłyby zrobić się przebarwienia i wystąpić reakcje alergiczne. Zimą i wczesną wiosną to grozi tylko wyjątkowo wrażliwej skórze – jeśli taką mamy, przed wyjściem nakładajmy krem z filtrem UV. Ale i tak warto sięgnąć po maseczki z kwasami owocowymi!
Kwasy to niezbędny element kuracji przeciwstarzeniowej. Dlaczego? Bo złuszczają skórę, ujędrniają ją, poprawiają jej koloryt i nawilżają.
Którą maseczkę wybrać? Oto, na co działają konkretne maseczki:
Nakłada się je na oczyszczoną suchą skórę szerokim pędzlem lub wacikiem (zależy od konsystencji kosmetyku). Jeśli robisz to po raz pierwszy, preparat trzymaj na skórze nie dłużej niż 4 minuty. Złuszczanie kwasami wykonuj raz w tygodniu.
Nie nakładaj maseczek z kwasami jeśli:
Składniki:
Zmieszaj składniki. Odstaw na parapet, by mleko się zsiadło. Powinno to zająć 2–3 godziny. Następnie nałóż maseczkę na szyję i dekolt. Pozostaw na 20 minut. Przez ten czas skóra może dawać wrażenie, jakby była „ściągnięta”. Spłucz maseczkę letnią wodą i nałóż krem odżywczy.
Składniki:
Do małej miseczki wlej ocet. Jeśli walczysz z przebarwieniami, dodaj cytrynę. Nałóż miksturę wacikiem. Możesz poczuć mrowienie. Pozostaw ocet na 5 minut i zmyj letnią wodą. Jeśli poczujesz szczypanie, zmyj ocet natychmiast.
Składniki:
Wymieszaj w miseczce jogurt z grejpfrutem. Nałóż maseczkę na oczyszczoną skórę szyi i dekoltu. Pozostaw na 10 minut. Zmyj ciepłą wodą. Nałóż krem przeciwzmarszczkowy. Skóra nie powinna ani swędzieć, ani szczypać. Jeśli zacznie, od razu zmyj maseczkę letnią wodą.
Składniki:
Rozgnieć widelcem winogrona. Jeśli są pestki, usuń je. Dodaj zawartość kapsułki. Wymieszaj i nałóż na skórę. Po 20 minutach usuń wacikiem nasączonym tonikiem.