Lubisz się wzruszać? Czytanie to twoja pasja? Interesują cię niezwykłe historie zwykłych ludzi? To dobry moment, by sięgnąć po magazyny historiowe. Być może miałaś już te pisma w ręce albo widziałaś je u ciotki, mamy, przyjaciółki, ale nigdy nie zajrzałaś do środka. Czym są i dlaczego warto po nie sięgać?
Wśród gazet z historiami najpopularniejsze to „Z Życia Wzięte” czy „Cała Ty”. I choć całkiem niedawno z rynku zniknęły czasopisma „Cienie i Blaski” oraz „Sekrety Serca”, to nie oznacza, że miłośnicy opowieści z życia wziętych nie mają w czym wybierać! Oferta pism z historiami wciąż jest bardzo bogata, więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Ale zacznijmy od początku, czyli od połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy to na rynku pojawiło się „Z Życia Wzięte” – najstarszy i najbardziej rozpoznawalny dwutygodnik z historiami, który szybko znalazł wierne grono czytelników.
W gazecie znajdziesz pełen przekrój opowiadań. Od miłosnych opowieści przez rodzinne wspomnienia po wyznania dotyczące bardzo osobistych życiowych problemów. Każda historia jest inna, ale zawsze opowiedziana z perspektywy jej autora, pełna wzruszeń, dylematów, radości i smutków.
Dostępne są również wydania specjalne magazynu „Z Życia Wzięte. Najlepsze Historie” i „Z Życia Wzięte O miłości”. Te dwa tytuły skierowane są do osób, które po gazety sięgają rzadziej (nowy numer ukazuje się średnio co około dwa miesiące), ale wolą czytać więcej. Każde wydanie zawiera 84 strony wypełnione historiami i krzyżówkami. O ile pierwszy z magazynów zawiera pełne spektrum tematyczne historii, to „O miłości” jest już w całości wypełnione opowiadaniami o uczuciach. Znajdziesz tu słodkie, romantyczne zwierzenia, ale też dramatyczne wyznania o niespełnionej lub trudnej miłości i… ogniste romanse.
Na rynku dostępne są również „Najlepsze Historie” – niezależny tytuł wypełniony po brzegi historiami, koło których trudno przejść obojętnie, ale też wydanie specjalne popularnego poradnika „Przyjaciółka”, czyli „Przyjaciółka z Historiami”, skierowane do wszystkich kobiet, które interesują się historiami z życia wzięte.
Ciekawą propozycją jest „Cała Ty”. Ten miesięcznik to tytuł typu „dwa w jednym”. Redakcja nie tylko publikuje historie (17 w każdym numerze), ale też opracowuje praktyczne porady z różnych obszarów tematycznych, jak: zdrowie, uroda, gotowanie, rośliny i zwierzęta.
Przede wszystkim tematyka. Z założenia są to tytuły, które mają pokazywać życie takim, jakie jest, bez lukru i bez komentarzy od redakcji. Pisma z historiami typu „z życia wzięte” oddają głos swoim bohaterom. To nie przekaz reporterski, ale relacja z pierwszej ręki, pełna autentycznych emocji i trudnych do opisania uczuć.
Po czasopisma z historiami warto sięgać z wielu powodów. Przede wszystkim dla samej przyjemności czytania. Ale dla wielu czytelniczek jest to nie tylko sposób na oderwanie się od codziennych spraw, ale też rodzaj terapii. Łatwiej uporać się ze swoim problemami, konfrontując je z tym, co przeżywają inni. Prościej też nazwać i zrozumieć swoje emocje, gdy czytamy historie osób, którym przydarzyło się coś podobnego.