Wielki plebiscyt Przyjaciółka Dobroczynka 2023 rozstrzygnięty!
Żaneta Rechnio, zwyciężczyni w tegorocznym głosowaniu czytelniczek. Głosy oddane na nią uważa za kredyt zaufania na przyszłość. A ma już wiele pomysłów na nowe działania.
Fot. Olena Harasym/Kobiecyfotograf

Wielki plebiscyt Przyjaciółka Dobroczynka 2023 rozstrzygnięty!

Zwyciężczynią plebiscytu Przyjaciółka Dobroczynka 2023 została pani  Żaneta Rechnio. Czytelniczki doceniły to, że pani Żaneta nie skupia się na pomaganiu tylko jednej, konkretnej grupie osób, ale wspiera każdego, kto pomocy potrzebuje.

Z niedowierzaniem, ale i ze śmiechem radości przyjęła wiadomość o tym, że zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu. – Jestem tak zaskoczona, że nie wiem co powiedzieć – przyznała, gdy gratulowaliśmy jej wygranej. – Nie spodziewałam się, naprawdę się nie spodziewałam! 

I wielokrotnie podkreśla, że inne kandydatki do tytułu Dobroczynka 2023 mają takie dokonania, że na ich tle nie czuła, iż może wygrać głosowanie. – To cieszy podwójnie – zaznacza. – Bo zwyciężyć w tak zaszczytnym gronie, to jak sięgnąć gwiazd. Ale od razu dodaje, że w tym co robi nie o wyścig chodzi, tylko o pokazywanie, że czynienie dobra uszczęśliwia.– Nie ma większej radości niż uśmiech człowieka, do którego wyciągnęliśmy pomocną dłoń – mówi. Żaneta Rechnio tę dłoń wyciąga do każdego, nie patrząc na wiek, płeć, narodowość. – Zaczynałam od wspierania bezrobotnych. Ale okazało się, że w Kobyłce, gdzie działam, nie brakuje i innych potrzebujących życzliwego zainteresowania czy gestu – wspomina.

Dobro nie tylko wraca, bo się mnoży

Dziś prowadzone przez nią Stowarzyszenie Quźnia ma doświadczenie w pomaganiu m.in.: młodym ludziom w nauce, pomocy psychologicznej, terapii uzależnień. – Pomagamy też seniorom – dodaje. – A ci często mnożą otrzymane dobro, bo angażują się w nasze kolejne akcje. A tych było bez liku. Choćby wsparcia dla uchodźców czy warsztaty z różnych dziedzin dla mieszkańców miasta.  – Ja tylko napędzam innych do działania, pokazując, że warto to robić – mówi skromnie. – Bo w każdym z nas drzemie mnóstwo dobra, tylko trzeba pozwolić mu się uwolnić. Znaleźć mu jakiś cel. A ja to chyba potrafię. I jeszcze raz dziękuję czytelniczkom „Przyjaciółki” za tak ogromną życzliwość i sukces, którego są autorkami!

Partnerem plebiscytu jest producent lekACARD_logo 2022 PMS bez tla bez Ru: 

Patronem medialnym plebiscytu jest:

 logoRP_kolor

 

Czytaj więcej