Po czym poznać, że Twój kot Cię kocha? Sprawdź, jak zwierzaki okazują uczucia!
Koty okazują uczucia swoim zachowaniem wobec Ciebie
Fot. 123rf.com

Po czym poznać, że Twój kot Cię kocha? Sprawdź, jak zwierzaki okazują uczucia!

Jeśli masz wątpliwości, czy twój kot obdarza cię uczuciem, przyjrzyj się jego zachowaniom. One nie kłamią! Jak koty okazują miłość, przywiązanie i to, że cieszy je Twoja obecność? Sprawdź, co oznacza gdy kot przynosi Ci różne przedmioty, patrzy w oczy i mruga, pomiałkuje, wygina ogon i śpi obok Ciebie. 

Kot przychodzi na kolana, nadstawia się do głaskania, ociera się o ciebie? Myślisz, że może robi to dla własnej przyjemności, a nie po to, żeby pokazać, że jesteś dla niego ważna? Być może. Ale jeśli zdarzają mu się poniższe zachowania, nie ma wątpliwości.

Jak kot okazuje uczucia?

Zwierzaki nie potrafią mówić, co nie znaczy, że nie okazują uczuć! Mają to tego swoją własną mowę ciała. Jak ją odczytać?

Kot patrzy ci w oczy i mruga

Znasz tę pozę: kot leży wygodnie, patrzy na ciebie leniwie i powoli mruży oboje oczu. Tak! W ten sposób pokazuje ci, że jesteś dla niego ważna, patrzy na ciebie z prawdziwym ukontentowaniem.

Jeśli chcesz mu się odwzajemnić, zrób to samo – popatrz na niego i powoli mrugnij obydwojgiem oczu.

Co oznacza, gdy kot pomiałkuje i ciągle mruczy?

Twój kot ciągle coś do ciebie „mówi”? Ciesz się, to oznaka prawdziwego uczucia. Pomiaukiwanie i przeciągłe mruczenie to koci sposób docenienia twojej obecności.

Kot przynosi prezenty właścicielowi

Mysz, ptaszek albo zabawka złożona u twoich stóp to prawdziwy dar miłości. Podobne przynoszą kotki swoim młodym, więc choć bywa to nieco obrzydliwe, doceń i nie gań kota za takie zachowanie.

Kot wygina ogon - co to oznacza?

Na twój widok kot wyprostowuje sztywno ogon lub unosi go, a końcówka zakrzywia się w znak zapytania? To dowód na najwyższą radość i kocie zadowolenie.

Co oznacza, gdy kot śpi blisko ciebie?

Ma wygodne posłanie, ale wybiera twoje kolana, łóżko czy fotel. Nawet w niewygodnej pozie, byle blisko ciebie. To także dowód szczerego kociego uczucia.

 

Czytaj więcej