10 oznak, że Twój partner Cię zdradza. Tych sygnałów nie ignoruj!
Wiele kobiet dostrzega, że gdy ich mężczyzna ma romans, nagle zmienia się zewnętrznie na lepsze
Fot. 123rf.com

10 oznak, że Twój partner Cię zdradza. Tych sygnałów nie ignoruj!

Zastanawiasz się, czy Twój partner Cię zdradza? Zanim zaczniesz panikować, najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czy Twój niepokój jest uzasadniony. W tym celu poznaj 10 oznak, że Twój mąż lub partner nie jest Ci wierny. Jeśli część lub większość z nich dotyczy Twojego mężczyzny, powinna Ci się zapalić czerwona lampka... 

Zaufanie, szacunek, uczciwość i wierność to prawdopodobnie najważniejsze wartości funkcjonującego związku, ponieważ nie na darmo mówi on: "Będę cię kochał, szanował i szanował oraz będę ci wierny zawsze, dopóki śmierć nas nie rozłączy". Nikt jednak nie jest wolny od wątpliwości co do tych wartości w trakcie trwania związku.

Szczególnie w okresie kłótni i niezadowolenia lub gdy trzeba sobie uświadomić, że partner bardzo się zmienił, wiele kobiet wątpi w wierność swojego partnera. Wraz z rosnącą niepewnością rośnie chęć sprawdzenia, czy partner rzeczywiście zdradza.

10 oznak, że partner Cię zdradza

Ale jakie są oznaki, że Twój partner może Cię zdradzać? Tester wierności Therese Kersten udziela porad. Oczywiście żaden z opisanych tu znaków nie wskazuje na to, że partner może zdradzać. Jest to raczej kombinacja znaków, które mogą wskazywać na to, że partner rzeczywiście zdradza. W ostatecznym rozrachunku zawsze decydujące jest przeczucie i należy na nim polegać.

1. Masz przeczucie, że on Cię zdradza

Pewnie myślisz, że to głupie. Rzeczywiście, czasem kobieca wyobraźnia potrafi spłatać nam figla i szukać problemów tam, gdzie ich nie ma albo wyolbrzymiać niektóre sprawy. Ale czasem warto zaufać swojej intuicji. To nie przypadek, że odczuwamy dyskomfort, gdy podejrzewamy, że jesteśmy oszukiwani. To normalna reakcja naszego organizmu.

Zwykle jednak nie chcemy przyznać się do tego uczucia. Nasza głowa nieustannie próbuje nas przekonać, że wyobrażamy sobie różne rzeczy i że nie są one tym, czym się wydają. Nie chcemy się do tego przyznać i unikamy prawdziwego problemu. Wiele kobiet, które zostały zdradzone potwierdza, że miały silne przeczucie, że ich partner nie był im wierny. 

To przeczucie to odwrotność uczucia, które mamy, kiedy się zakochujemy. Skoro "motyle w brzuchu" trafnie poinformowały nas, że jesteśmy zakochani, mogą też podpowiedzieć, że jesteśmy zdradzane.

2. Twój partner nagle przesadnie dba o wygląd 

Wiele kobiet dostrzega, że gdy ich mężczyzna ma romans, nagle zmienia się zewnętrznie na lepsze. Nawet mężczyźni, którzy w innych okolicznościach nie podejmują większych wysiłków, nagle przywiązują większą wagę do swojego wyglądu. Przypomina to często zachowanie zalotne pawia, który prezentuje swoje kolorowe upierzenie i tworzy wielki wachlarz, aby pokazać swoje ozdobne pióra.

Partner również nie robi nic innego: staje przed szafą i podziwia siebie w lustrze, aby wybrać dokładnie taki strój, który pokaże go z jak najlepszej strony. Często nie szczędzi wydatków ani wysiłku na inwestowanie w nowe ubrania i dodatki, intensywną pielęgnację i częstsze chodzenie do fryzjera.

Jeśli zauważysz, że Twój partner zwraca większą uwagę na swój wygląd, możesz również zwrócić uwagę na to, czy dotyczy to tylko niektórych dni, czy jest stała zmiana. Zwłaszcza w dni, w których spotyka się ze swoją kochanką, będzie zwracał szczególną uwagę na to, jak się prezentuje.

3. Nagle partner zaczyna więcej pracować i zostaje po godzinach

Większość ludzi zazwyczaj pracuje 40-50 godzin tygodniowo, od czasu do czasu spotyka się z przyjaciółmi, ewentualnie poświęca czas na swoje hobby, a resztę czasu ma dla rodziny. Gdy partner zdradza, jego plan dnia nagle się zmienia.

Z tego powodu często ma wymówkę, że musi zostawać w pracy po godzinach, nawet do późnej nocy. Jeśli partner uzyskuje wyższą pozycję w swojej firmie, można to oczywiście uzasadnić. Jeśli jednak przez kilka miesięcy pracownik nie otrzymuje ani wolnego, ani wyższego wynagrodzenia, należy dokładnie sprawdzić, jaki jest prawdziwy powód nadgodzin.

4. Partner może zdradzać, gdy wydaje coraz więcej pieniędzy na nieznane cele

Romans zazwyczaj obejmuje wspólne wyjścia na posiłki, kupowanie drobnych prezentów, a nawet spędzanie czasu w hotelach. Wszystko to kosztuje. A czasem zdarza się, że mężczyzna siedzi na kolacji ze swoim kochanką i nie ma przy sobie gotówki. Aby nie znaleźć się w niezręcznej sytuacji, wyciąga się kartę płatniczą.

Kobiety, które mają wspólne konto ze swoim partnerem lub mają dostęp do jego konta, mogą łatwo ustalić na podstawie wyciągu, czy dokonano jakichś "dziwnych" płatności. Coraz częstsze wypłaty większych kwot pieniędzy mogą również wskazywać na to, że partner oszukuje - zwłaszcza jeśli nie potrafi wyjaśnić, na co konkretnie wydał te pieniądze.

5. Partner nagle nie ma ochoty na seks lub nagle ma nowe fantazje

Głównym powodem, dla którego mężczyźni wdają się w romans, jest poszukiwanie przygód seksualnych. I właśnie w tym początkowym okresie nowości fantazje mogą się rozwiewać i próbuje się rzeczy, które nie byłyby teoretycznie lub praktycznie możliwe w rzeczywistym związku. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie chcą ciągle doświadczać rzeczy, które im się podobają. W tym momencie partnerowi nasuwa się pytanie: czy powinien zadowolić się gorszym seksem, skoro może mieć lepszy?

Jest to moment, w którym chce się uniknąć gorszego seksu lub po prostu go poprawić, tzn. unika seksu ze stałą partnerką lub przenosi nowo nabyte fantazje na życie seksualne w małżeństwie. W rezultacie jako kobieta zauważasz, że seks z Twoim partnerem stał się rzadkością lub wcale go nie ma, albo że on nagle chce spróbować nowych rzeczy.

6. Partner może Cię zdradzać, gdy jego przyjaciele tłumaczą się za niego

Mężczyznom jest znacznie trudniej niż kobietom utrzymać w tajemnicy, że zdradzają swojego partnera. Zwykle nie są w stanie zachować swojego nowego romansu całkowicie dla siebie. Dzieje się tak częściowo dlatego, że chcą się popisać przed przyjaciółmi swoją męskością, a częściowo dlatego, że najlepsi przyjaciele muszą służyć za alibi. Często zapomina się, że najmniejsza nieostrożność może doprowadzić do ujawnienia sekretu.

Jeśli podejrzewasz, że Twój partner Cię zdradza i ciągle używa pewnych znajomych jako wymówki, zadaj tym znajomym konkretne pytania. Im bardziej zagłębisz się w szczegóły, tym szybciej odkryjesz kłamstwa i nieścisłości. Są też przyjaciele, którzy mają wyrzuty sumienia. Jeśli przyjaciele, którzy zawsze służą za wymówkę, unikają cię lub nie potrafią spojrzeć ci w oczy, spróbuj dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje. Często pomaga w tym bezpośrednia konfrontacja.

7. Tajemnicze telefony i SMS-y mogą świadczyć o zdradzie partnera

Na spotkania z kochanką trzeba się umówić, a to zazwyczaj odbywa się za pośrednictwem telefonu komórkowego, poczty elektronicznej lub mediów społecznościowych. Jeśli Twój partner ciągle pisze SMS-y i czeka na wiadomości, chowa telefon komórkowy lub odwraca go, gdy jesteś w pobliżu, już z daleka widać, że coś jest nie tak.

Inną wskazówką może być to, że partner podejmuje środki ostrożności, abyś nie mogła zajrzeć do jego telefonu komórkowego. Nagle ma kod PIN do telefonu lub go zmienia. Jeśli wyrazisz swoje obawy i poprosisz partnera o ich rozwianie poprzez umożliwienie Ci zaglądania do jego telefonu komórkowego, zazwyczaj nie powinien się temu sprzeciwić. Jeśli jest to dla niego problem, to należy zadać pytanie: "Dlaczego?". A zazwyczaj jest tak, że partner ma coś do ukrycia.

8. Partner nagle zmienia swoje zainteresowania

Może się zdarzyć, że w trakcie trwania związku zainteresowania partnera ulegną zmianie, a czasami zdarza się, że takiej zmianie towarzyszy nowa znajomość. Partner nagle uprawia więcej sportów, interesuje się nowym rodzajem muzyki, częściej wychodzi z domu itp. Nikt nie zmienia się z dnia na dzień bez powodu - zawsze potrzebny jest impuls. Ten impuls stanowią osoby z najbliższego otoczenia, ponieważ to one nas kształtują.

Jeśli osoba, która dotąd stroniła od sportu, nagle zaczyna się nim interesować lub nagle zaczyna się interesować się innymi tematami, których wcześniej nie lubiła, to oczywiście rodzi to pytania. A pierwszym założeniem będzie z pewnością to, że w jego życiu pojawił się ktoś nowy. Nie ma innej możliwości, chyba że jest w fazie odkrywania siebie lub wywraca całe swoje życie do góry nogami.

9. Partner może zdradzać, gdy nagle staje się... o wiele lepszy dla Ciebie

Jeśli partner Cię zdradza, może dojść do momentu, w którym poczuje się winny. Te wyrzuty sumienia mogą sprawić, że stanie się on bardziej zaangażowany, przyjacielski i być może bardziej hojny wobec Ciebie.

Próba zagłuszenia wyrzutów sumienia może również przyjmować postać prezentów. W ostatecznym rozrachunku prezenty te są jedynie rekompensatą lub próbą odwrócenia Twojej uwagi i ukrycia faktu, że w Waszym związku pojawił się ktoś trzeci. Udawana przyjaźń, nadmierne zaangażowanie i prezenty, które w przeciwnym razie nigdy nie zostałyby wręczone, mogą wskazywać na to, że on zdradza.

10. Gdy partner nadmiernie Cię krytykuje, może to świadczyć o zdradzie

Jeśli partner ma romans, to musi być z czegoś niezadowolony w swoim stałym związku. Może się zdarzyć, że partner zauważy w kochance cechy, których Ty nie posiadasz. A ponieważ na początku znajomości wszystko jest idealne, będzie on oczywiście miał tendencję do blokowania złych cech swojej kochanki i wyolbrzymiania jej zalet w swojej głowie.

To jest moment, w którym bardziej cię krytykuje. Twoje złe cechy wysuwają się na pierwszy plan i stają się dla niego coraz większym problemem. Dobre cechy nagle przestają mieć znaczenie i dlatego nie są już zauważane. 

 

 

Czytaj więcej